ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Středočeši na MeMiČR v plavané pátí tit

publikováno: 07.06.2023

Ve dnech 3. – 4. 6. 2023 se zúčastnilo družstvo SÚS ve složení Roman Pokorný st., Aleš Flanderka, Karel Šimůnek a Jan Říha, Mezinárodního Mistrovství ČR v lovu ryb udicí na plavanou.

To se konalo na krásném úseku Lužnice v Nových Dvorech, který se nachází těsně nad soutokem s Vltavou a spadá do vodního díla Kořensko.

Šampionátu  se zúčastnilo celkem 23 týmů, což představuje celkem 92 závodníků.

Na závodním úseku jsme se sešli v pátek v brzkých ranních hodinách tak, abychom se mohli pořádně připravit na vrchol závodní sezony v plavané.

Každé družstvo mělo přidělený tréninkový box, na nás připadla čísla C17, C18, C19 a C20. Seděli jsme na místech, kde minulý víkend při Jihočeském poháru končil závodní úsek. Tohoto závodu se zúčastnili tři závodníci a Karel Šimůnek tento pohár dokonce vyhrál. Proto jsme měli představu o způsobu lovu. Jen sektor D byl velkou neznámou. Losování sektorů pro závodníky proběhlo již v pátek o tréninku, proto se mohl každý připravit přímo na ten svůj.

V sobotu ráno jsme netrpělivě čekali na vylosovaní čísla místa, které pak bylo pro všechny čtyři sektory stejné a pro nás jím bylo číslo 20. Neměli jsme možnost mít informace, jak závod probíhá, a jak jsou na tom ostatní kluci z týmu, a tak dám rovnou výsledky po sobotním závodě:

A20 Pokorný Roman st. CIPS 11940 umístění 3

B20 Flanderka Aleš         CIPS 5490 umístění 11

C20 Říha Jan                     CIPS 4115 umístění 13

D20 Šimůnek Karel          CIPS 2045 umístění 12

Celkově jsme byli po prvním dnu pátí, se ztrátou pouhých 9 bodů na místo třetí. Stále bylo o co bojovat.

Druhý den jsme vylosovali číslo 6 a výsledky:

A6 Pokorný Roman st.     CIPS 7470   umístění 14

B6 Šimůnek Karel              CIPS 7060   umístění 11

C6 Říha Jan                         CIPS 11420 umístění 11

D6 Flanderka Aleš             CIPS 6170   umístění 10

Celkově jsme boj o třetí místo nedokázali vyhrát a udrželi jsme 5. místo. V jednotlivcích se z našeho týmu nejlépe umístil R. Pokorný st. (27. místo), dále pak byli A. Flanderka (34.), K. Šimůnek (39.) a J. Říha (41.).

Každý z nás dal do boje maximum, myslím, že jsme důstojně reprezentovali SÚS, kterému děkujeme za podporu.